НОВИНИ

Експерти порадили, коли і як пересаджувати полуницю

10.07.2024 19:23
9

З часом кущам полуниці стає затісно на одній ділянці, адже вони постійно розростаються, випускають нові розетки. Стеблам у такому випадку не вистачає поживних речовин у ґрунті, а ягоди стають рідкими та дрібними. Тому полуницю час від часу потрібно пересаджувати. Коли і як правильно це робити. Про це повідомляє Gazeta.ua, пише agronews.ua.

Пересаджувати полуницю можна навесні, щойно грунт прогріється. Оптимальним періодом для цього вважають травень. Але весняна погода мінлива, тому є ризики, що пересаджені кущі можуть загинути через заморозки, раптову спеку або затяжні дощі. До того ж, пересаджена навесні полуниця дасть урожай вже наступного року.

Тому краще пересаджувати полуницю у період з другої половини серпня до кінця вересня. У цей час вже не спекотно, а до настання холодів кущі встигнуть прижитися на новому місці. Якщо розмножувати полуницю плануєте за допомогою вусів, почати вкорінювати розетки потрібно вже у липні, щоб до кінця серпня вони були готові до пересадки на нове місце.

Досвідчені городники кажуть, що полуницю не можна пересаджувати на те місце, де вона росла раніше. Там ґрунт для молодих рослин буде бідним. До того ж, там може бути багато шкідників та збудників захворювань. Тому краще знайти нову сонячну ділянку.

За два-три тижні до запланованої пересадки на кожен квадратний метр грядки потрібно внести 3-4 кг компосту або перепрілого гною. Грунт слід перекопати на багнет лопати і розрівняти поверхню граблями.

Спочатку роблять розмітку грядки. Кущики розміщують з інтервалом 25-30 см. Відстань між рядами має бути 60-80 см.

Для полуниць, яким два роки, найкраще підходить спосіб пересадки діленням куща. Полуницю спочатку потрібно обережно викопати, щоб не пошкодити коріння. Кущ обкопують з усіх боків і дістають разом із земляною грудкою. Акуратно струсіть грунт і помістіть коріння в ємність з водою, щоб вимити з них залишки землі. Потім розділіть кущ. Доросла рослина складається з декількох ріжків. Буває, що вони самостійно відокремлюються після викопування куща. Якщо цього не станеться, кожен ріжок потрібно відрізати гострим канцелярським ножем від материнської рослини, так щоб залишився паросток і коріння. Це і будуть саджанці.

Коріння уважно огляньте та видаліть гнилі, сухі та занадто темні. Для кращого приживання корінці можна вкоротити на третину. Не забудьте обірвати сухе листя та гілочки.

Саджанці потрібно продезінфікувати. Перед посадкою опустіть коріння рослини в розчин будь-якого фунгіциду. Залишіть полуницю в дезінфікуючій рідині на 15 хвилин. Таким чином можна запобігти розвитку грибкових захворювань на кущах.

У розмічених місцях на грядці зробіть лунки. Для кожного саджанця потрібно робити лунку такої глибини, щоб відповідала довжині коріння. Якщо грунт сухий, ямки потрібно зволожити водою. Саджанець слід помістити в лунку, розправляючи коріння. Усі порожнечі засипте ґрунтом. Злегка ущільніть долонями поверхню землі навколо кущика.

Полуницю також можна розмножити з вусів. Це ‒ довгі бічні пагони, на яких формуються розетки. Як тільки полуниця утворить такі відростки, потрібно допомогти їм пустити коріння. Наповніть ґрунтом горщики або пластикові склянки об’ємом 0,2-0,5 л. Підійде готовий універсальний ґрунт для розсади овочів та квітів. Рясно полийте ємності водою і зачекайте, поки вона вбереться.

Потім виберіть найсильніші кущики, що виросли на вусах. Під кожен поставте горщик із землею. Покладіть відросток по центру ємності і закріпіть пагін біля основи, вставивши в ґрунт шпильку або шматочок дроту. Процес проростання займе близько двох місяців. У цей період потрібно стежити, щоб поверхня ґрунту навколо молодого куща була завжди вологою, і, за потреби, поливати його під корінь.

У місцях розмітки на грядці зробіть лунки за розміром розсадного стаканчика. Якщо земля суха, полийте ямки водою і зачекайте, поки вона вбереться. Потім відріжте бічний пагін материнського куща біля основи пророщеного саджанця. Акуратно дістаньте молодий кущик із горщика, намагаючись не пошкодити коріння, і разом із земляною грудкою помістіть у лунку. Навколо саджанця насипте трохи ґрунту, злегка ущільнюючи поверхню долонею. Полийте полуницю водою під корінь.

Щоб полуниця добре прижилися на новому місці, у перші два тижні потрібно стежити, щоб поверхня ґрунту завжди була вологою.Перегляди: 130
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: