НОВИНИ

Експерт оцінив шанси видобути воду для Криму на дні Азовського моря

12.05.2021 15:02
otdyh-na-azovskom-more-teaser

Є лише теоретичні припущення про те, що на дні Азовського моря можуть бути запаси прісної води. Ніхто не знає, які це запаси і яка це вода. Якщо окупанти Криму візьмуться за проект з видобутку води з дна Азовського моря, то на його реалізацію Росії буде потрібно як мінімум кілька років. Про це повідомляє Главред, пише agronews.ua.

Крім того, є й інші проблеми, про які розповів Главреду заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук Михайло Яцюк.

“У попередні роки при дослідженнях Азовського моря на предмет наявності покладів нафти і газу там було пробурено безліч свердловин, однак при цьому ніхто навіть не згадував про наявність там прісної води. Існують лише теоретичні припущення про те, що геологічна будова дна цього моря така, що там можуть бути запаси прісної води, але ніхто не знає, які це запаси, якої води, з яким дебетом “, – розповів експерт.

Яцюк вважає, що видобуток прісної води з дня Азовського моря це досить віддалена перспектива, оскільки самі пошукові роботи триватимуть до кінця 2021 року, а після цього потрібно буде ще підготувати проектну документацію, провести підготовчі роботи.

“А все це вельми складно, особливо для Росії, у якій немає відповідних технологій”, – зазначив заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук.

Він вважає, що у РФ вкрай мало варіантів, як ще можна роздобути прісну воду для анексованого Криму.

“Теоретично Росія не може нічого зробити, тому що інших ресурсів, крім природно-кліматичних, у неї немає. Насправді найголовніше їх завдання сьогодні – раціонально використовувати ті водні ресурси, які є в Криму, і цього буде достатньо, щоб забезпечити питні потреби . Але поки що гроші викидаються невідомо на що, а втрати в мережах, що досягають більше 50%, призводять до нераціонального використання наявних ресурсів. звідси – і всі проблеми з водою “, – резюмував експерт.

Нагадаємо, що у Криму гостро стоїть проблема з питною водою.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: