НОВИНИ

Експерт назвав перспективну галузь, яка поверне українців з-за кордону

20.06.2024 10:10
2

Напередодні в Україні відсвяткували День фермера. Сільське господарство зараз є однією з найбільш постраждалих галузей української економіки. 7 мільйонів гектарів угідь – під окупацією або ж непридатні для ведення господарства. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

Нині одним з найперспективніших напрямків є тваринництво, зокрема й через надлишки зернових, які використовують як корм.

Сільське господарство – одна з найприбутковіших галузей української економіки, а майже 70 відсотків експорту припадає на зерно та олію. Та нині Україна має зробити акцент саме на підтримці дрібних фермерів, каже доктор економічних наук Олександр Шпикуляк. Вони зможуть виробляти унікальну продукцію, зокрема й на експорт.

“Робочі місця дасть і саме забезпечення продовольством. І навіть енергетичними ресурсами. І дасть можливість розвиватися селу, як середовищу життя і господарювання. І зберегти село, тому що село – це колиска нації”, – каже він. 

На сьогодні в Україні діють різні програми підтримки фермерів, зокрема на деокупованих територіях. Запрацювали й компенсації 25% на купівлю вітчизняної аграрної техніки. Зараз спільно з урядом аграрії працюють над збільшенням лімітів кредитування, щоб покрити витрати на виробництво.Перегляди: 43
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: