ВАЖЛИВО

Екологічні перевірки набули законної чинності

15.01.2020 18:25
395910

Екологічним перевіркам бути. Офіційно буде заведено перші кримінальні справи на підприємсва – законопорушників.

Від 27.12.19 Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

Цей акт дозволяє контролювати ступінь забруднення навколишнього середовища у сфері господарської діяльності.

«Як і обіцяв – у цьому році концентруємось на роботі з топ-забруднювачами. Саме тому такі перевірки будуть проводитись за участю центрального апарату ДЕІ, тобто найфаховіші, кваліфіковані і досвідчені інспектори. Адже такі заходи вимагають максимальної концентрації і мобілізації зусиль.» – зазначив на своїй фейсбук сторінці Єгор Фірсов.

«Перша така перевірка відбулася у Кривому Розі на підприємстві «Кривбасшахтозакриття». Проблема там насамперед зі скиданням шахтних вод і водойм відстійників. Основними забруднювачами води є ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «КЗРК», ПРАТ «ЦГЗК», ПРАТ «Суха Балка». -пише Єгор Фірсов .

Як повідомлялося в новинах станом на 20.06.19 , «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ” Не пустив для перевірки представників державної екологічної інспекції та свою територію. Але завдяки зусиллям Мінекології процес контролю забрудників довкілля рушився з місця.

«Балка недобудована і її ложе не екрановане спеціальними фільтрами, тому шахтні води потрапляють до ґрунтових. Через порушення технології, на одному з етапів у грунтові води потрапляє саме високомінералізована вода (досягає 100 грамів на літр).
Але це ще не все – підприємство скидає воду до прісної річки Інгулець не маючи на це дозвільних документів, чим фактично знищує її і наносить значну шкоду сільському господарству Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської і Херсонської областей. Факт незаконного скидання як раз і було встановлено під час перевірки, нараховано збитки державі у розмірі 3 284 536 гривень. Також складено припис, і буде проінформовано Національну Поліцію про вчинення кримінального правопорушення.»- зазначив Фірсов.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: