НОВИНИ

ДПЗКУ розширює програми закупівлі зерна врожаю 2021 року

30.04.2021 07:04
зерно

АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розширює можливості діючої програми закупівлі зерна нинішнього року. Зокрема, корпорація вводить новий напрямок товарно-грошового авансування сільгосптоваровиробників – «Посівний». Даний напрямок дозволяє зробити закупівельну програму доступною для більш розширеного кола потенційних клієнтів та забезпечити їх якісними та необхідними товарами до посівної кампанії 2021 року. Про це повідомляє пресслужба ДПЗКУ, пише agronews.ua.

Корпорація проводить програму закупівлі зерна врожаю 2021 року в двох напрямках, що діють в усіх областях України:

🌾Напрямок «Посівний» передбачає надання сільгосптоваровиробникам необхідних їм товарно-матеріальних цінностей – мінеральних добрив, насіння, засобів захисту рослин та грошових коштів (товарно-грошове авансування) для проведення посівної кампанії. В рамках проведення даного напрямку також передбачено укладання договору/біржового договору поставки зерна майбутнього врожаю, згідно умов якого проводиться авансування с/г виробника грошовими коштами, та який передбачає передачу в заставу майбутнього врожаю за товарною аграрною розпискою та укладання договору страхування. Додатково укладається договір поставки товарно-матеріальних цінностей на обрані с/г виробником ТМЦ.

🌾 Напрямок «Стандартний» передбачає фінансування с/г товаровиробників виключно грошовими коштами в рамках укладеного договору/біржового договору поставки зерна майбутнього врожаю за умови наявності у останніх посівів зернових заявленої культури, що будуть застраховані та передані в заставу  АТ «ДПЗКУ» за товарною аграрною розпискою чи договором застави. Даний напрямок ефективно реалізовується АТ «ДПЗКУ» протягом останніх років;Нагадуємо, що АТ «ДПЗКУ» розпочала весняну програму закупівлі зерна врожаю 2021 року. Товариство проводить закупку пшениці 3-го класу, ячменю 3-го класу, кукурудзи 3-го класу. Мінімальна закупівельна партія – 100 тонн.

Серед переваг співпраці з АТ «ДПЗКУ» – швидке та дистанційне прийняття рішення про  укладання договору. Сільгоспвиробники мають подати заявку на участь у програмі до регіональних відділень корпорації.Для участі в програмі с/г виробники повинні мати досвід вирощування с/г культур від 2-х років. ДПЗКУ обов’язково проводить оцінку фінансового стану потенційного постачальника та посівних площ, за результатами якої приймається рішення про укладання договору. При прийнятті рішення враховується фінансова стабільність, позитивна кредитна історія та надійна ділова репутація с/г виробника, а також висновки страхових експертів щодо стану посівів зернових.

Також обов’язковими умовами укладання договору є страхування посівів майбутнього врожаю, який передається в заставу, та оформлення Товарної аграрної розписки (або Договору застави за рішенням ДПЗКУ) з метою мінімізації ризиків, пов’язаних з неналежним виконанням договорів.Після підписання всіх необхідних договорів та надання документів, попередня оплата складатиме 2 800 гривень без урахування ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна. В рамках реалізації напрямку «Посівний» на частину попередньої оплати с/г товаровиробник отримує обрані ним товарно-матеріальні цінності, а іншу частину попередньої оплати отримує грошовими коштами.

Відсоткова ставка за користування коштами становить від 9,5% до 13% річних в гривні, залежно від обсягу поставки. За програмою лояльності постійні клієнти можуть отримати додаткову знижку 0,5% до базової відсоткової ставки. Остаточний розрахунок проводиться за ринковими цінами після поставки зерна.

Нагадаємо, що стало відомо, наскільки збільшиться глобальна торгівля борошном.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: