НОВИНИ

Дозволи та сертифікати Держпродспоживслужби пропонують цифровізувати

19.09.2023 16:09
dpss

Міжвідомча робоча група рекомендує спростити та цифровізувати отримання дозволів, сертифікатів та проведення експертиз у галузі регулювання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України, пише agronews.ua.

Зокрема, МРГ пропонує такі зміни:

  1. Фітосанітарна експертиза (для експорту): рекомендовано цифровізувати звернення підприємця щодо проведення експертизи.
  2. Отримання експлуатаційного дозволу (на виробництво та зберігання харчових продуктів): необхідно цифровізувати подання заяви, перебіг інспекції має фіксуватись на фото та відео задля уникнення порушень.
  3. Фітосанітарний контроль продукції рослинного походження (імпорт): для проведення фітосанітарного контролю пропонується застосовувати ризик-орієнтований підхід. Тобто тих підприємців, які не мали порушень раніше, перевірятимуть рідше.

«Також рекомендовано оптимізувати перелік продукції рослинного походження для імпорту, експорту, реекспорту, враховуючи європейське, міжнародне законодавство та фітосанітарні ризики», — уточнюють у Мінекономіки. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: