НОВИНИ

Досліджуємо основний ресурс господарства

11.11.2019 08:58
shutterstock_438803230-low

Доки на землю не впав сніг, дослідження ґрунту не втрачає своєї актуальності для аграріїв. Адже завдяки ньому вони можуть чітко зрозуміти, які культури сіяти, які добрива застосовувати, а від яких – краще утриматися, та як побудувати системи захисту і підживлення культур в майбутньому. Тому фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують не зволікати і дослідити ґрунт на важливі показники.

«Дослідження ґрунту – перше, що необхідно зробити, щоб гарантувати собі вдалий сезон, – підтверджує керівник сервісно-технологічного відділу «UKRAVIT» Сергій Сальніков. – Адже воно дозволяє побачити і прорахувати усі тонкощі процесів живлення – чого, скільки та коли потрібно застосувати, аби отримати запланований врожай. Крім того, з його допомогою ви дізнаєтеся про такі показники вашого ґрунту, як рН, який впливає на засвоюваність елементів живлення, вміст органічної речовини, солей, вологи, макро- мезо- та мікроелементів, і залишкові кількості пестицидів, що дозволить розробити відповідні системи живлення під різні культури».

В «Інституті здоров’я рослин» ґрунт досліджують на найбільшу в Україні кількість показників – азот, рН, органічну речовину, рухомі форми (фосфор, калій, сірка), макро- і мікроелементи тощо. І кожен із цих показників має своє значення для планування процесів вирощування культур, акцентує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

«Неважливих показників ґрунту немає, – говорить вона. – Так, наприклад, знання вмісту гумусу допоможе спланувати системи захисту та підживлення й сівозміну та підібрати оптимальні культури для посіву, рівня рН – знадобиться у розробці заходів із розкислення і також вплине на підбір живлення для конкретних культур, рівня вологи – підкаже необхідність проведення вологозберігаючих заходів та систему вирощування, а вмісту різних елементів – розкаже, як розробити систему основного живлення та додаткових підживлень і скоректувати усі можливі дефіцити елементів для рослин».

Не зайвим буде й перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів, відзначає вона. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» в період активної вегетації. Крім того, це дослідження радять проводити на новоосвоєних землях або полях, отриманих від сусіда, щоб не мати потім «сюрпризів» .


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: