НОВИНИ

Дослідники зафіксували «ходячу» рідкісну рибу

24.12.2021 17:01
_122493152_pink_handfish_by_karen_gowle.2e16d0ba.fill-1200x600-c100

Біля берегів Тасманії вперше за 22 роки помітили рідкісну «ходячу» брахіоніхтієву рибку, яка живе лише в Австралії. Про це повідомляє ВВС, пише agronews.ua.

У брахіоніхтієвих риб є «руки», на яких вони «ходять» по морському дну на додаток до плавання.

Востаннє таку рожеву рибку з плавниками-долоньками бачив дайвер біля берегів Тасманії у 1999 році, а раніше її бачили лише чотири рази.

Побоюючись за виживання виду, чиновники нещодавно класифікували цю рибку як вид, що знаходиться під загрозою зникнення.

За словами австралійських дослідників, рибку помітили на запису глибоководної камери, зробленої раніше цього року у морському парку.

Учені думали, що ця риба була мілководним видом, що мешкав у захищених бухтах, але тепер її побачили на глибині 150 м біля дикого південного узбережжя Тасманії.

«Це захопливе відкриття дає надію на подальше виживання рожевих риб з долоньками, оскільки очевидно, що у них ширше середовище проживання та поширення, ніж вважалося раніше», – сказав провідний дослідник і морський біолог Невілл Барретт, доцент Університету Тасманії.

Читайте також: Як орендувати вантажні вагони Укрзалізниці на електронних аукціонах.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: