АНАЛІТИКА

Дорога українська свинина спровокувала стрибок імпорту з ЄС і Канади з початку року

05.02.2021 14:12
6-13


Імпорт свинини в Україну зріс на 64% в січні 2021 року проти аналогічного періоду минулого року до 1620 тонн. Про це повідомляє прес-служба Асоціації “М’ясної галузі”, пише agronews.ua.

Значно збільшилися обсяги імпорту свіжої та охолодженої свинини: в структурі імпорту вона займає 46%. На частку мороженої імпортної свинини доводиться 56%.

Ключовими експортерами залишаються країни Євросоюзу – 77,5% від загального обсягу імпорту за січень. В Україні діє імпортна квота для країн ЄС, що передбачає безмитне ввезення 20 000 тонн свинини на рік. Імпорт свинини з Канади досяг 22,5% від обсягу ввезеної продукції з початку року.

Три основні чинники, що вплинули на зростання імпорту свинини: 

✅ Закриття Китаєм імпорту з Німеччини в зв’язку зі спалахом африканської чуми;

✅ Ціни на свинину в ЄС нижчі за українські;

✅ Збільшення собівартості свинини в Україні.

Аналітики Асоціації “М’ясної галузі” також наголошують, що ціни на напівтуші у ЄС незмінні протягом січня, а ціна на свиней в Україні збільшилася з 37 до 41 грн/кг, і подальший її ріст буде провокувати ще більший ріст імпорту і перенасичення ринку пропозицією свинини.

Довідково: На німецькій біржі ціни у січні 2021 року на напівтуші кондиційних свиней становили 1,19 євро/кг, а на напівтуші свиноматок – 0,65 євро/кг.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: