На першому полігоні аграрних інновацій Digital Field підсумували результати досліджень. Компанія АМАКО стала партнером проекту Digital Field. Як вибір сільгосптехніки та інноваційних рішень дозволяють оптимізувати витрати та отримати високу врожайність в агро-блозі AgroNews.UA розповів Максим Чикунов, керівник департаменту маркетингу компанії АМАКО Україна.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Метою нашої участі в проекті є те, щоб показати аграріям як можна оптимізувати витрати і збільшити врожайність завдяки інноваційним рішенням, тобто як оптимізувати собівартість виробленої продукції та отримати більший прибуток.
В проекті Digital Field ми використовували цілий ряд техніки Massey Ferguson. Для передпосівної підготовки ґрунту був використаний культиватор MF5730. Для посіву ми використали сівалку Massey Ferguson 9108VE з системою точного висіву Precision Planting. Тягову силу нам забезпечили трактори Massey Ferguson від 130 до 370 к.с Збирання як соняшника, так і кукурудзи виконав клавішний комбайн MF 7370 Beta.
Сівалка Massey Ferguson 9108VE з системою точного висіву Precision Planting дозволило нам виконати певний дослід, а саме визначити вплив різних факторів посіву, таких як глибина посіву, швидкість роботи сівалки, притискне зусилля, двійники і пропуски під час посіву на врожайність.
Ми відверто можемо заявити, що з даною сівалкою ви зможете домогтися майже 100% точності висіву кукурудзи та 98-99% точності посіву соняшнику. А кожний 1% сингуляції — це від 1 ц/га збільшення врожайності.
При цьому продуктивність роботи сівалки збільшується до 2 разів! Тобто ви сієте точніше та швидше. Доречи протягом дослідження факторів посіву ми вияснили, що найбільшу врожайність ми отримали при швидкості 12 км/год.

Також треба зазначити, що обладнання Precision Planting швидко самоокуповується. Окупність комплекту на 8-ми рядкову сівалку складає 1 рік на 300-350 га, а комплекту на 16 рядкову сівалку – 450-500 га. А окупність сівалки Massey Ferguson 9108VE Precision Planting складає 1 рік на 500-600 га. А в наступних сезонах чи більшому об’ємі площі вона приносить вам чистий прибуток.
Якщо говорити про оптимізацію собівартості сільгосппродукції, то треба зазначити, що однією з ключових її складових є придбання та обслуговування техніки. В рамках проекту ми показали яким чином можна мінімізувати витрати на володіння технікою та як зменшити час її простою в сезон.
Ми зробили розрахунки: що враховуючи вартість техніки, технічне обслуговування протягом гарантійного періоду, що становить 3 роки, а також 35% залишкової вартості техніки, яку ми по домовленості з клієнтом можемо викупити після гарантійного періоду по програмі trade-in, вартість володіння трактором MF8737S (370 к.с.) складає 24 євро/мотогодина, а трактора MF7724S (240 к.с.) всього 14 євро/мотогодина.
Та низької вартості володіння недостатньо для того, щоб бути ефективним. Трактор, що стоїть в ангарі не приносить прибутку, а акумулює тільки витрати. Тож второю складовою мінімізації витрат на експлуатацію техніки є мінімізація її простою.
Компанія АМАКО впровадила ряд рішень, які дозволяють максимально ефективно використовувати техніку в процесі виробництва сільгосп продукції.

Окрім цього наша компанія здійснює моніторинг машин та попередження збоїв та поломок. У найближчому сервісному центрі AMAKO, або навіть на території клієнта ми зберігаємо всі необхідні запчастини для цієї техніки.
Компанія AMAKO має найбільший склад запчастин в Україні до імпортної техніки, який наразі складає приблизно 15 млн дол.
✅І заключне рішення, яке дозволяє українським аграріям впевнено входити у поля – це те, що ми надаємо підмінний трактор нашому клієнту, якщо ремонт даної машини потребує більш довгого часу виконання.
“Таким чином завдяки мінімальній вартості володіння техніки Massey Ferguson та максимально ефективного її використання з підтримкою компанії АМАКО аграрії досягають мінімізації вартості експлуатації техніки”,- резюмував керівник департаменту маркетингу компанії АМАКО Україна.
Читайте також: Підсумки першого в Україні полігону аграрних інновацій Digital Field. Завдяки індивідуальному підходу до кожного поля та ощадливому використанні технологічних ресурсів вдалося отримати додатковий прибуток 352 $/га від вирощування соняшника.