ВАЖЛИВО

Деякі українці звільнені від податку на землю

01.07.2024 10:09
4

2024 року в Україні триває особливий порядок оподаткування земель у зв’язку з військовим становищем. Особлива увага уряду зосереджена на підтримці громадян, які проживають у зонах воєнних дій та на тимчасово окупованих територіях, а також на захисті найбільш вразливих категорій населення. Про це повідомляє Comments.ua, пише agronews.ua.

З січня 2023 року власники земельних ділянок у зоні воєнних дій чи на тимчасово окупованих територіях не сплачують податок. Причина — земля там не може бути використана через небезпеку та руйнування. Також податкові пільги можуть встановлюватись місцевою владою залежно від умов.

Наступні категорії громадян також звільнено від сплати податку на землю:

  • особи з інвалідністю І та ІІ груп;
  • пенсіонери;
  • сім’ї з трьома та більше дітьми;
  • люди, які постраждали від Чорнобильської катастрофи;
  • ветерани війни.

Ставки податку встановлюють місцеві органи самоврядування. Наприклад, податку громадські землі може бути вище 1%, на сільськогосподарські угіддя — від 0.3% до 1%, але в лісові землі — до 0.1%. Якщо ділянку не оцінено офіційно, ставка може бути від 0.3% до 5%.

Ці заходи допомагають зменшити навантаження на людей, особливо тих, хто живе в умовах війни, та підтримують справедливе оподаткування.Перегляди: 1709
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: