НОВИНИ

Деякі олійні заводи зупиняться через брак сировини

11.02.2022 15:01
oprilyudneno-spisok-golovnix-importeriv-sonyashnikovoyi-oliyi-z-ukrayini-9171-large

Після запуску олійного заводу у Староконстянтинові, що вже проходить технологічні напрацювання, загальні потужності по переробці олійних культур в Україні досягнуть 25 млн т. Про це розповів генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук під час конференції «Сучасні технології соєвої індустрії», пише agronews.ua.

«Тобто усе, що ми вирощуємо, а це 23 млн. т олійних культур, можемо переробити. Але на жаль, це не так. За 4 останні місяці вивезено близько 3 млн. т олійних культур. Ріпаку вже не залишилося», — відзначив Степан Капшук. 

За його словами завантаженість потужностей, враховуючи стримані продажі сировини з боку товаровиробників, складає 50%. 

«Були моменти, коли переробку зупиняли. Чернівці стояли тривали час. До цього виклику потрібно бути готовими. Сьогодні найголовныша людина в Україні — фермер, адже в структурі вартості соняшникової олії 85% займає сировина. Щоб знизити ціну на олію, потрібно домовлятися з аграріями», — вважає Степан Капшук. 

Читайте також: На Дніпропетровщині скоєно напад на начальника Держгеокадастру.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: