НОВИНИ

Десятками підприємств в Україні володіють російські олігархи

28.02.2022 12:49
oligarhiya_05

Російські олігархи та великі підприємці володіють в Україні десятками підприємств. Серед наближених до Путіна є і олігарх Олег Дерипаска, і тютюновий король Ігор Кесаєв. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Олег Дерипаска

Financial Times повідомило про те, що олігарх брав участь у відмиванні грошей для Путіна. Він також є фігурантом списків санкцій багатьох країн, у тому числі й України.

Офіційно він вийшов зі своїх бізнесів: “Запорізький алюмінієвий комбінат” (ЗаЛК), який успішно розвалив, знищивши конкурента, повернувся державі. А ось ще один великий актив – “Миколаївський глиноземний завод” (НГЗ), ймовірно, досі належить росіянину.

Ним володіють “Алюміній України” та “Гуардон Україна”. Їхні засновники зареєстровані на островах Аруба (офшор). Але, як пишуть миколаївські журналісти, гендиректор НДЗ Віктор Кожевніков – колишній менеджер алюмінієвого заводу групи “Русал” Дерипаски.

Його заступник Аркадій Саркісян – колишній депутат російської Держдуми, і, за повідомленнями російських ЗМІ, колишній охоронець Дерипаски. Весь виготовлений глинозем, за інформацією НГЗ, вирушає швейцарській фірмі, яка надає підприємству боксити.

У найкращі свої часи завод коштував кілька мільярдів доларів.

Мегдет Рахімкулов

Екс-глава представництва “Газпрому” в Угорщині Мегдет Рахімкулов володіє акціями найбільшого угорського банку OTP Bank. Зараз його сім’я має 8,64% акцій OTP, група в Україні володіє ОТП Банком.

Ігор Кесаєв

У Росії володіє компанією Мегаполіс, в Україні ж їхня дочірня компанія перейменована на Тедіс-Україна. За офіційною інформацією, з 2014 року її основний власник – Борис Кауфман. Проте співвласником також називають Ігоря Кесаєва, це російський олігарх, який перебуває під санкціями в Україні.

Олександр Лалаян

Росіянин Лалаян уже багато років постачає авто до різних органів влади в Україні. Пов’язані з ним компанії отримали десятки мільйонів гривень та за авто для Верховної Ради. Він також має бізнес і в Росії. Наприклад, фірмою “Артмотор” до 2019 року володів громадянин Росії Олександр Хоренович Лалаян. Його партнером у Росії ( за їхніми реєстрами) був Олексій Горбов, однофамілець власниці харківської фірми. Тепер компанією “Артмотор” володіють росіянка Лариса Атапіна та українка Тетяна Акімова. Ці дані і зараз можна перевірити за допомогою сервісу YouControl.

Атапіна в різний час мала десяток підприємств, у переліку засновників яких були її російські партнери: Катерина Чубарова (Тула), Олександр Хе (Тула), Олександр Лалаян (Білгородська область). Більшість із них займалися продажем автомобілів на території Харківської області.

Країни ЄС та США запровадили нові санкції проти російських олігархів, політиків, банки. Ймовірно, такі ж дії має вчинити і Україна. Більше того, підприємства та активи росіян також в умовах воєнного часу могли б послужити свою роль в обороноздатності країни.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: