АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Держпідтримка аграріїв: хто отримає бюджетні кошти в 2020 році

09.08.2020 15:18
Держпідтримка аграріїв: хто отримає бюджетні кошти в 2020 році

Цьогоріч діють оновлені правила використання бюджетних коштів для надання фінансової підтримки фермерам. КМУ постановою від 03.06.2020 № 447 вніс відповідні зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затверджений постановою КМУ від 07.02.2018 № 106 (далі — Порядок № 106). Про це повідомляє Головбух Агро, пише agronews.ua.

Хто може розраховувати

Фінансову підтримку держава надає:

1) фермерському господарству (далі — ФГ), у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення і яке:

· має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 грн;

· зареєстроване в поточному році — незалежно від обсягу чистого доходу (виручки);

2) сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу (далі — кооператив), до складу якого входять одне і більше ФГ, які відповідають вищезазначеним вимогам, а інші — фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення або тварини, ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства (п. 3 Порядку № 106).

Отже, вимогу, яка діяла раніше для кооперативів щодо кількості їх членів і площі земель сільгосппризначення, скасували.

Кому не поталанить

Фінансову підтримку не надають одержувачам:

· стосовно яких порушили справу про банкрутство;

· яких в установленому порядку визнали банкрутами;

· які перебувають на стадії ліквідації;

· які мають заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, а також за регіональними та місцевими програмами, Укрдержфондом. Тож уважно стежте за своїм податковим боргом;

· які не провадили господарську діяльність протягом трьох попередніх років (крім новостворених);

· щодо яких виявили факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів (п. 4 Порядку № 106).

Як держава допомагає аграріям

Розподіл бюджетних коштів за напрямами державної фінансової підтримки затверджує Мінекономіки. Пункт 5 Порядку № 106 регламентує такі напрями (табл.).

Що зможете отримати

*Уповноважені банки – банки, що підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва.

** За напрямами, зазначеними у рядках 5-8 таблиці, у 2020 році виплатять лише фінансову підтримку, яку не виплатили одержувачам у 2019 році з незалежних від них причин. Для цього потрібно повторно подати до 1 вересня документи згідно з вимогами Порядку № 106.

Маєте шанс скористатися державною допомогою для розвитку власного бізнесу. Та будьте обережні: якщо надасте недостовірну інформацію чи контролюючі органи встановлять факт незаконного отримання бюджетних коштів, муситимете протягом місяця повернути кошти до державного бюджету. Також вас можуть позбавити права на отримання фінансової підтримки на період протягом трьох років від дати виявлення такого порушення (п. 13 Порядку № 106).


«Головбух Агро» — єдиний в Україні повноцінний електронний журнал для бухгалтерів, які ведуть облік на підприємствах агропромислового комплексу.  Видання оперативно висвітлює законодавчі зміни, дає готові рішення робочих ситуацій, попереджає про ризики, убезпечує від штрафів та подає зрозумілі інструкції правомірних і безпечних дій. 


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: