НОВИНИ

Держгеокадастр припинить своє існування у нинішньому форматі

12.11.2020 14:02
1468313966_derzhgeokadastr-7444-14508


Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру в нинішньому вигляді припинить своє існування — вона стане установою сервісного типу, яке буде допомагати бізнесу, а не ставити перешкоди, під час онлайн медіа-бранчу «Інсайт земельної реформи. Які питання на порядку денному?» розповів перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко. Про це повідомляє agropolit, пише agronews.ua.

За його словами, старт цьому дасть законопроект №2194, який вже на наступному тижні буде внесений до порядку денного в сесійній залі.

«Ми підтримуємо цей захід. Держгеокадастр сьогодні — це монстр. Це орган з більш ніж 10 тис. Працівників, не кожен з яких працює ефективно. Він і розпоряджається землями, і контролює все, що відбувається в земельній сфері. Часто це виглядає так, що Держгеокадастр контролює сам себе», — зазначив Анатолій Мірошниченко.

Він додав, що законопроект №2194 по суті «означає смерть Держгеокадастру в його нинішньому форматі».

«Найголовніше — законопроект передбачає передачу земель територіальним громадам. В тому числі передаються землі територіальним громадам за межами населених пунктів. Дотепер ними розпоряджається Держгеокадастр — неефективно і невдало», — заступник голови Держгеокадастру.

На його переконання, члени територіальної громади набагато краще можуть проконтролювати розпорядження земельними ділянками, ніж чиновники в обласному центрі. Крім того, без земельного ресурсу очікувати здатне земельне самоврядування не варто.

Нагадаємо, Уряд України планує затвердити нову уніфіковану методику оцінки земель.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: