НОВИНИ

Держава частково компенсуватиме експортерам відсотки за кредитами

26.08.2022 17:17
98513b16d2b2c00fce557361c6882b99a5547f40

Уряд затвердив Порядок часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України, пише agronews.ua.

Експортер, застрахувавши експортний кредит в Експортно-кредитному агентстві (ЕКА), зможе розраховувати на компенсацію за нараховані та сплачені у поточному році відсотки.

Під компенсацію підпадатимуть короткострокові, середньострокові та довгострокові договори на поповнення обігових коштів, придбання обладнання, виконання умов зовнішньоекономічного контракту, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів.

Позичальник має відповідати наступним вимогам:

– бути ФОПом або юрособою;

– бути зареєстрованим на території України (крім тимчасово окупованих територій);

– не мати відкритих справ про банкрутство та не перебувати в стадії ліквідації.

Держава буде частково компенсувати ставку за експортними кредитами, які беруться на строк 2-12 років та складають не більше 85% суми зовнішньоекономічного контракту.

У разі порушення позичальником строків виплати відсотків більше ніж на 15 днів компенсацію тимчасово призупинять.

«Україна будує експортно орієнтовану економіку і тому підтримка експортерів є одним з пріоритетів Уряду. Ми допоможемо нашим виробникам збільшити обсяги вивозу товарів за кордон, вийти на нові ринки і бути там конкурентоздатними. В свою чергу, держава отримає зростання валютної виручки для підтримки макроекономічної стабільності. Трансформувавши Експортно-кредитне агентство в дієвий інструмент стимулювання і нарощування українського експорту, очікуємо вже найближчим часом відчутних позитивних результатів», – відзначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: