ВАЖЛИВО

Де в Україні діятиме мораторій на продаж землі після запуску земельного ринку

14.12.2019 17:01
91557_500xx_

Вздовж україно-російського кордону буде збережена 30 км буферна зона, де буде діяти мораторій на продаж землі після запуску земельного ринку. Про це заявив уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко в ексклюзивному інтерв’ю для AgroPolit.com.

«За програмою «Національні діалоги» ми з урядом та депутатами з різних фракцій за 2 місяці проїхали 17 областей України, зокрема й прифронтові. І ми дійшли згоди, що має бути 30 км буферна зона, яка потребує особливого регулювання. Ми зараз це питання обговорюємо, з’ясовуємо, яким чином це юридично прописати і краще захистити. До того ж, у Луганській та Донецькій областях є чимало фортифікаційних споруд, які розташовані на землях місцевих аграріїв. Люди сплачують податки за цю землю, але фактично її не використовують», – заявив Лещенко.

Як повідомив Лещенко, нардепи вже напрацювали деякі законопроекти в частині звільнення аграріїв від оподаткування і механізми компенсації саме за такими видами земель.

«Це дуже важливе питання, тож ми юридично ще напрацьовуємо механізми, як нам прифронтову та буферну зону захистити від таких небезпечних моментів», – повідомив Лещенко


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: