НОВИНИ

Данія виплатить в 2,5 млрд євро компенсації фермерам через знищення норок

27.01.2021 09:48
gray puppy mink

Данія запропонує компенсацію в розмірі 2,5 млрд євро фермерам-власникам норкових господарств після вибракування мільйонів тварин в спробі зупинити поширення коронавірусу. Про це повідомляє Financial Times, пише agronews.ua.

Данські депутати домовилися надати фермерам норок 19 млрд данських крон (2,5 млрд євро) для відшкодування збитків через вибракування 17 млн ​​норок і майбутніх втрат галузі, яка вже демонструє занепад.

Данія стала найбільшим у світі виробником шкурок норки, але лівоцентристський уряд різко поклав цьому край у листопаді через побоювання, що після мутації штам коронавірусу, який передавався від норок людям, може загрожувати ефективності деяких вакцин.

Однак з’ясувалося, що уряд не мав правової бази для знищення цих тварин. При цьому вчені ставлять під сумнів питання про те, що після мутації варіант коронавірусу настільки небезпечний, як стверджували данські чиновники. Міністр сільського господарства Данії подав у відставку через виникнення в країні скандалу.

У Данії заборонили вирощування норок у 2021 році через побоювання мутацій коронавірусу, але уряд має намір відновити галузь у 2022 році. Фермери повинні отримувати компенсацію за поточним ринковим курсом в розмірі 160-250 данських крон за вбиту тварину, і 333 крони з розрахунку втрати можливого заробітку.

“Ми втратили бізнес світового класу тому звичайно, ми повинні отримати належну компенсацію”, – заявив Таге Педерсен, керівник данської асоціації заводчиків норок.

Фахівець додав, що галузь вже не повернеться до колишнього рівня, оскільки конкуренція з боку Китаю і Польщі сильна.


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: