ВАЖЛИВО

Цукор в Україні значно дорожчий ніж у Європі

18.08.2021 10:35
384705_1-623x370

Вартість цукру в Україні на 10-20% вища, ніж у країнах Європейського Союзу. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Головна причина – дефіцит, що виник на ринку цукру в 2021-му через скорочення обсягів виробництва на 34%.

Це в першу чергу пов’язано з поганою врожайністю і низькою цукристістю цукрових буряків. Про це аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Світлана Литвин розповіла для видання “Українські Новини”.

“У цьому році дійсно в деяких європейських країнах ціни на цукор нижче українських, але далеко не у всіх. Якщо брати країни, де ціни традиційно нижче в Європейському Союзі (Польща, Угорщина), то цукор на полицях супермаркетів на 10-20% нижче порівняно з Україною”, – відзначає експерт.

При цьому в Євросоюзі є держави, де цукор продається в рази дорожче, ніж в нашій країні. В їх число входять Люксембург і Португалія (у 2-2,5 рази дорожче).

Також на ціни безпосередньо впливає і система оподаткування. Наприклад, у Польщі рівень ПДВ становить всього 5%, а в Україні цілих 20%.

Раніше повідомлялося, що соціальні сорти соняшникової олії в Україні повинні значно подешевшати вже до кінця серпня-2021 . Таке пообіцяли зробити в Міністерстві економіки.

Нагадаємо, що закупівельні ціни на пшеницю сягнули максимальних показників.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: