НОВИНИ

Ціни на зернові культури досягли 8-річного максимуму

04.05.2021 08:01
525241

Інфляція на ринках базових продовольчих товарів після нетривалої паузи вийшла на виток. За підсумками минулого тижня індекс Bloomberg Grains, що відслідковує біржові котирування ключових зернових commodities, злетів на 8% і встановив новий максимум за вісім років, пише  agronews.ua.

На Чиказькій біржі ціни ф’ючерсів на кукурудзу перевищили позначку 6 доларів за бушель, на сою – 15 доларів.

Контракти на пшеницю показували максимально можливий денний приріст (limit-up), а за підсумками тижня закріпилися вище 7 доларів за бушель. З початку квітня пшениця подорожчала ще на 15%.

Окремою проблемою для ринку стала наростаюча напруженість між Москвою і Києвом з перекиданням десятків тисяч російських солдатів і техніки в Крим і прикордонні області.

Попит на зерно зростає в Китаї, який запланував імпортувати 28 млн тонн в цьому році, щоб підтримати свинарство після спалаху африканської чуми свиней.

Індекс Bloomberg Agriculture, в який входять ціни на основні продовольчі товари, за останній рік виріс майже на 70%, а широкий індекс цін продовольства ФАО (90 товарів) в березні показав зростання на 24,6% в річному вираженні.

У той час як західні ЦБ зберігають процентні ставки на нулі і продовжують друкувати гроші, заливаючи ринки ліквідністю, регулятори країн, що розвиваються змушені йти на посилення політики у відповідь на прискорення зростання цін.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: