АНАЛІТИКА

Ціни на сою сягнули максимуму

27.12.2021 13:03
soybeans-182295__480

Котирування на сою сягнули 4-місячного максимуму на занепокоєннях щодо можливого скорочення врожаю у Південній Америці через дефіцит опадів в Аргентині та на півдні Бразилії. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора перетнули 4-місячний максимум та сягнули 492 $/т на тлі посухи та спеки у Південній Америці, які можуть зменшити врожай сої. Синоптики вважають, що дощі, які пройдуть найближчим часом, не зможуть покращити стан посівів на півдні Бразилії та в Аргентині, які є найбільшими світовими експортерами сої.

За словами керуючого директора Teucrium Trading Джейка Хенлі, «в обох країнах панує явище Ла-Нінья, яке зазвичай визиває посуху, і вочевидь воно зберігатиметься протягом усієї зими. Яким би сильним не було явище Ла-Нінья, проте його наявність зі зрозумілих причин тримає торгівлю у напрузі».

Скорочення врожаю сої у Південній Америці може скоротити поставки на світовий ринок та посилити експортний попит на сою в США.

Водночас експерт Зернової біржі в Росаріо Крістіан Руссо заявив, що посуха, обумовлена явищем Ла-Нінья, зникне вже до наступного місяця, повідомляє агенція Рейтер.

Мінсільгосп США окремим звітом повідомив, що за тиждень 10-16 грудня було продано лише 811,5 тис т сої, що є мінімумом поточного сезону. А загалом у сезоні експортні продажі склали 40,9 млн т, що на 14 млн т поступається торішньому показнику, хоча прогноз експорту на поточний сезон зменшено лише на 6 млн т, а виробництво виросло на 6 млн т.

Тому у січні посилиться конкуренція між американською та бразильською соєю за ринок Китаю, який зараз надає перевагу бразильській сої завдяки вищому вмісту протеїну та через намагання зменшити закупівлі у США з політичних мотивів.

Читайте також: Як орендувати вантажні вагони Укрзалізниці на електронних аукціонах.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: