НОВИНИ

Ціни на пшеницю знову почали різко падати

07.12.2021 07:00
ya-18151

Минулого тижня на світових біржах спостерігалася сильна волатильность цін на пшеницю. На початку тижня ціни падали, оскільки трейдери вважали ринок перегрітим, проте активні закупівлі імпортерами нових об’ємів підштовхнули котирування догори. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

Темпи продажу пшениці в основних країнах-експортерах досить низькі, тоді як прогнози експорту до кінця сезону високі. Враховуючи традиційне падіння активності імпортерів у другій половині сезону, підтримати ціни зможуть тільки проблеми з новим врожаєм.

У четвер вийде грудневий звіт USDA, в якому можуть значно збільшити прогнози виробництва пшениці в Австралії, Аргентині та Росії, та незначно в Канаді, що покращить світовий баланс у поточному сезоні.

За даними фінального звіту StatsCan, у 2021 році Канада зібрала 21,6 млн т пшениці, що перевищує середню оцінку аналітиків – 21,2 млн т та листопадовий прогноз USDA у 21 млн т. При цьому врожай пшениці дурум зменшився до 2,65 млн т, тоді як аналітики очікували його падіння до 3,6 млн т.

У США ціни на пшеницю опускалися на тлі фіксування прибутків трейдерами після різкого подорожчання у четвер. Протягом тижня трейдери суттєво знизили кількість довгих та коротких позицій по пшениці в очікуванні нового звіту USDA, який може розвернути ринок.

Грудневі ф’ючерси на біржах США впали:

  • на 4,41 $/т до 291,9 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 6,06 $/т до 302 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 9,09 $/т до 380,8 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

За даними FranceAgriMer, у Франції станом на 29 листопада озимою пшеницею засіяно 99% запланованих площ, і 99% посівів знаходяться у доброму або дуже доброму стані.

  • Грудневі ф’ючерси на європейську пшеницю на паризькій Euronext впали на 7,5 €/т до 283 €/т або 319,5 $/т, що відповідає рівню кінця жовтня.

Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на чиказькій СВОТ у п’ятницю впали на 0,75 $/т до 342 $/т, хоча й залишаються на високому рівню через невизначеність з обмеженнями по експорту пшениці з Росії у другій половині сезону, оскільки оцінки аналітиків розбіглися в межах 9-14 млн т.

В Україні ціни на продовольчу пшеницю на тлі високого експортного попиту знову виросли в портах до 325-327 $/т або 10000-10150 грн/т, що збільшило кількість пропозицій від аграріїв.

Читайте також: В Україні суттєво подорожчає алкоголь.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: