Середнє значення індексу світових цін на зернові FАО у травні ц.р. становило 157,4 пункту, що на 0,9 пункту (на 0,6%) нижче за квітневий показник. Таке падіння спостерігається вже другий місяць поспіль, проте цей показник на 29,2 пункту (на 22,8%) вищий, ніж у відповідний період минулого року, повідомила пресслужба організації. Про це повідомляє apk-inform.com, пише agronews.ua.
Як уточнюється, головними факторами зазначеного зниження були індекси цін на олію та молочну продукцію, індекс цін на цукор також знизився, але на меншу величину. Водночас індекси цін на зернові та м’ясо в травні зросли.
«У травні середнє значення індексу цін на зернові склало 173,4 пункту, що на 3,7 пункту (на 2,2%) вище за квітневий показник, але на 39,7 пункту (на 29,7%) вище за показник травня 2021 р. Продовжилося четвертий місяць поспіль зростання світових цін на пшеницю, яке в травні склало 5,6% і збільшилося порівняно з показником минулого року в середньому на 56,2%. Таке різке зростання зумовлене запровадженою Індією забороною на експорт зернової. Світові ціни на фуражне зерно, навпаки, знизилися в травні на 2,1%, але все ж таки були на 18,1% вище за показник минулого року», – зазначають аналітики.
Середнє значення індексу цін на рослинні олії в травні склало 229,3 пункту, що на 8,3 пункту (на 3,5%) нижче за показник минулого місяця, але все ж таки помітно вище рівня травня минулого року. Це зниження в порівнянні з минулим місяцем відображає падіння цін на пальмову, соняшникову, соєву та ріпакову олію.