НОВИНИ

Ціни на молоко рекордно зростають

22.03.2022 07:02
191114163151072a3585316i

Світові ціни на молоко можуть значно зрости через порушення логістичних ланцюжків та війни в Україні. Через порушені під час пандемії логістичні ланцюжки зросли ціни на цільне сухе молоко та безводні молочні жири. Про це повідомляє Financial Times, пише agronews.ua.

Найбільш помітним зростання цін виявилося у найбільших виробників молока у світі, зокрема в Австралії та Новій Зеландії. Остання забезпечує близько 35% світового продажу молока.

Крім того, рф та Україна є одними з основних постачальників добрив та зерна, необхідного для забезпечення худоби кормом.

“Вторгнення росії в Україну збільшить витрати на виробництво молока, оскільки обидві країни є провідними експортерами азотних добрив та пшениці, важливого корму для великої рогатої худоби нарівні з кукурудзою та соєю”, – зазначає видання.

Зазначається, що зростання вартості кормів є великою проблемою для молочних фермерів, оскільки становить 70–80% витрат. У поєднанні з іншими негативними факторами, це вже призвело до проблем у п’яти найбільших експортерів молока у світі.

Виробники побоюються, що війна в Україні, санкції проти рф та порушення світової логістики призведуть до ще більшого подорожчання молочної сировини, яка є одним із основних продуктів для харчової промисловості у всьому світі.

Читайте також: Названо компанії, які фінансують війну проти України.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: