АНАЛІТИКА

Ціни на лохину суттєво впали

08.07.2022 07:02
7fb507197431ba1a02c65488f51264fa (1)

Пропозиція лохини на українському ринку продовжує зростати, а відпускні ціни на ягоди відповідно падати, повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

Ключові гравці ринку зазначають, що падіння цін на лохину на початку липня — явище не нове: як правило, саме в цей час починається активне збирання ягоди, що супроводжується зростанням пропозиції на ринку.

За даними щоденного моніторингу проекту, лише з кінця минулого робочого тижня лохина в українських господарствах подешевшала в середньому на 22%. Сьогодні основні продажі цієї ягоди ведуть по 210-280 грн/кг ($7,18-9,57/кг), тоді як ще тижнем раніше садівники не згодні були вести відвантаження лохини дешевше 280 грн/кг ($9,57/кг).

За словами виробників, зниження цін у даному сегменті провокує відразу низку факторів. Так, пропозиція на ринку порівняно з минулим тижнем збільшилася, оскільки більшість садівників із західних областей розпочали масовий збір урожаю. Крім того, тиск на ціни в сегменті лохини чинить присутність на ринку великих обсягів щодо недорогих сезонних фруктів та ягід.

Зазначимо, що сьогодні лохина в Україні вже коштує в середньому на 20% дешевше, ніж за аналогічний минулорічний період. При цьому виробники не виключають, що змушені будуть і надалі поступатися ціною, оскільки пропозиція лохини з місцевих господарств з кожним днем ​​продовжує зростати.

Читайте також: Нацбанк пропонує до продажу земельні ділянки сг призначення для організації садівництва.Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: