АНАЛІТИКА

Ціни на кавуни суттєво зросли

15.09.2023 08:12
b91220aec0d3eb4e310f008c01b6a87f618ed06a

Цього тижня українським виробникам вдалося значно підвищити ціни на кавуни. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

Вони пояснюють подорожчання скороченням пропозиції баштанних на ринку, оскільки сезон реалізації кавунів з місцевих господарств уже входить у фінальну фазу.

Так, за даними щоденного моніторингу проекту, лише за минулий тиждень ціни на кавуни в українських господарствах зросли в середньому на 42% і сьогодні фермери готові вести відвантаження даних баштанних по 8-15 грн/кг залежно від якості та регіону виробництва.

“Фермери пояснюють зростання цін у даному сегменті дисбалансом попиту та пропозиції на ринку. Після завершення сезону реалізації середніх сортів пропозиція кавуна різко знизилася, оскільки у багатьох українських баштанників у поточному сезоні виникли проблеми з урожайністю пізніх сортів кавуна. А ось попит на продукцію останні 2 тижні продовжує стрімко зростати”, – зазначають аналітики.

Вони підкреслюють, що незважаючи на суттєве подорожчання в сегменті баштанних, кавуни на сьогоднішній день в Україні коштують у середньому на 50% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: