АНАЛІТИКА

Ціни на гречку рекордно упали

11.08.2023 09:25
viznacheno-termini-koli-grechku-mozhna-bude-kupiti-za-naynizhchoyu-cinoyu

Попит та пропозиція на ринку гречки стабілізувалися, тому ціни на крупу порівняно з минулим роком зменшилися на 53%, повернувшись на довоєнний рівень — 44,4 грн/кг. Про це повідомляють в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

Директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник підтверджує, що цьогоріч гречка не має надзвичайно привабливого економічного ефекту, адже ціни на неї пішли донизу.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, у 2022 році посіви гречки порівняно з довоєнним 2021-м зросли більш ніж на 30%. Загальна площа під урожай поточного року склала 120,7 тис. га, що майже повністю співпадає з площею збирання зерна гречки минулого року — 121,0 тис. га.

Щодо внутрішнього споживання, то загальні потреби в гречці на внутрішньому ринку оцінюються в 125-130 тис. т/рік.

«Цього сезону з урахуванням перехідних залишків наш наявний ресурс становитиме 165 тис. т, чого наразі більш ніж достатньо як для забезпечення внутрішніх потреб, так і для формування експортного потенціалу на рівні щонайменше 20 тис. т», — зазначає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.Перегляди: 98
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: