НОВИНИ

Ціни на гречку б’ють рекорди

27.01.2022 10:07
newsbel.by-26.04.2020-gN0KfLnxFXQ058In7NC7CqOUOAXSaSno

Ціни на гречку б’ють рекорди – лише за останні півроку ця крупа подорожчала на 15%, зараз вартість кілограма вже перевищила 50 гривень. Тим часом вартість дієтичної зеленої гречки наближається до 100 гривень. Про це повідомляє ФАКТИ, пише agronews.ua.

Експерт розповідає: фактично, ціну формує врожай. Для потреб українців треба засівати 150 тисяч гектарів. Але зараз, за ​​його словами, гречку вирощують лише “фанати” – бо витрати великі, а народжує мало. Та й сама гречка вимогливіша за інші культури. Тому є крупи вдвічі менші, ніж ми споживаємо.

– На цих прилавках української гречки немає, – повідомив він.

– Ми на 50% залежимо від постачання. В останні роки Росія проводила елемент захоплення нашої території та, демпінгуючи, постачала власну гречку. Це призвело до того, що мотивацію наших фермерів було знищено і вони відмовилися від виробництва гречки, – пояснив Громовий.

Повернути мотивацію фермерам мають намір чиновники – за зібраний урожай виплачують аграріям по 5 тисяч гривень державної підтримки за гектар вирощеної гречки.

– Введення державної підтримки відновить внутрішнє виробництво гречки як мінімум для забезпечення українців українським продуктом, – пояснив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Окрім іншого, обмеження урядом торгової націнки на соціальні продукти – зокрема і гречку – в районі 10% має зупинити її подорожчання. А також – стабілізувати ціни в районі тих, що є на прилавках зараз.

Читайте також: Оприлюднено цікаві лоти з оренди земельних ділянок у Prozorro.Продажі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: