ВАЖЛИВО

Ціни на газ в Україні можуть зрости вдвічі

10.07.2024 09:15
4

В Україні запроваджено мораторій на підвищення тарифів для населення на природний газ, опалення та гарячу воду “до завершення воєнного стану” і на шість місяців після нього. Однак заборона на підвищення може бути достроково скасована за дотримання певних умов. Про це повідомляє Фокус, пише agronews.ua.

Мораторій, запроваджений президентом Володимиром Зеленським, діє з середини 2022 року. Обіцяли не підвищувати ціни на важливі послуги під час війни. Однак ця заборона може бути знята. Це може статися під тиском зовнішніх партнерів, особливо кредиторів, через дефіцит десятків мільярдів гривень у державному бюджеті. Для скасування мораторію потрібно зібрати голоси в українському парламенті.

За словами народного депутата і першого заступника голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексія Кучеренка, ситуація досить складна, що може призвести до скасування мораторію.

“Я припускаю, що там накопичилися серйозні проблеми через багаторічні непрофесійні дії уряду саме в тарифоутворенні на тепло і у відносинах між “Нафтогазом” і теплокомуненерго, де вже накопичилися астрономічні борги. Я останньої звірки не бачив, але думаю, що там уже близько ста мільярдів. Допускаю, що уряд шукає якийсь варіант, щоб цю проблему обійти саме за рахунок підвищення”, — пояснив він.

Природно, це не називатимуть підвищенням тарифів, а обґрунтуванням їхньої відповідності собівартості.

“Але з іншого боку, це суперечить закону. Тому я сам уважно спостерігаю за цим процесом. Поки що жодних таких спроб я не бачу. Зрозуміло, тому що уряду зараз головне подивитися на реакцію на підвищення тарифів на електроенергію”, — зазначив Кучеренко.

На думку голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, найближчими місяцями ціна на природний газ може зрости до 9-9,5 гривень за кубометр. Таке підвищення, своєю чергою, позначиться на вартості опалення та гарячої води.

Згідно з прогнозом, тарифи на природний газ для населення можуть збільшитися до 11-13 гривень за кубометр. Поступово ціни можуть сягнути 16 гривень за кубометр, що більш ніж удвічі перевищить поточні тарифи.

Ціни на тепло і гарячу воду зростуть на 30-50% залежно від регіону. Однак точні терміни подорожчання поки що невідомі, незважаючи на плани реалізувати це ще 2023 року.Перегляди: 5957
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: