АНАЛІТИКА

Ціни на буряк активно зростають

04.06.2022 07:03
i114039

В Україні з початку тижня різко зросли відпускні ціни на столові буряки, повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

За даними щоденного моніторингу проекту, основною причиною такого сплеску на ринку буряків є суттєве скорочення пропозиції даного коренеплоду з українських господарств. Більшість фермерів уже встигла реалізувати всі наявні обсяги. А запаси в інших господарствах, за словами виробників, також практично вичерпані.

У ситуації, що склалася на ринку України виник дефіцит якісного буряка, що стимулює зростання цін у даному сегменті. На сьогоднішній день продаж буряків ведеться вже по 18-25 грн/кг ($0,62-0,85/кг), що в середньому на 38% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

При цьому основну пропозицію столового буряка на українському ринку на сьогоднішній день складає імпортна продукція виробництва Польщі. Так, через подорожчання палива та відповідно логістики, ціни на імпортні буряки також зросли.

Варто зазначити, що зараз ціна на буряки в Україні вже в середньому вдвічі вища, ніж на початку червня 2021 року. Таку цінову різницю, ключові гравці ринку пояснюють початком масової реалізації столового буряка нового врожаю, який торік розпочався приблизно наприкінці травня. На сьогоднішній день наявність столових буряків урожаю 2022 року на українських ринках досить обмежена, через неможливість привозити цю продукцію з тимчасово окупованої Херсонської області.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: