АНАЛІТИКА

Ціна на малину продовжує знижуватися

07.08.2023 08:07
YAkymy-budut-u-2022-rotsi-tsiny-na-malynu-

Сезон малини в Україні в розпалі. Невдовзі закінчать плодоношення літні сорти і ягідники збиратимуть урожай з ремонтантних. Але проблема пролягає в тому, що і цього року ціна на малину продовжує знижуватися. Про це пише «Ягідник».

За словами керівника фермерського господарства «Малинківське» Андрія Шульганя, причина цього — циклічність на ринку, яка притаманна цій ягоді: коли у 2015 році ціна на малину сягнула €5, то у 2016 році фермери почали масово її висаджувати, через що у 2017-2018 роках вартість малини впала до 8-10 грн/кг. 

«Ситуацію з ціною на малину як оцінюю як циклічність і думаю, що це просто повтор 2018 року. Але я зовсім не розумію, чому українські заготівельники демпінгують і завалюють ціну на малину. Приміром, у Польщі та Сербії вона дорожча, а українці як почали з осені 2022 року депмінгувати, так і продовжують… Але ж у чому тоді полягає сенс такого бізнесу?», — дивується Андрій Шульгань.

Тим часом Тарас Баштанник, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА), зазначив, що цьогоріч ціни на малину були історично низькими. Востаннє так дешево ягоду продавали у 2017 році.

«Щодо малини цього року всі були просто шоковані цінами. Це були історично низькі ціни, востаннє вони були такими низькими у 2017 році. Були навіть історичні мінімуми, мені здається, ціна в деяких регіонах України доходила і до 17 гривень через низьку якість малини», — розповів Тарас Баштанник.

У фермерському господарстві «Малинківське» малину вирощують на площі 3 гектари. Але невдовзі плантацію збільшать ще на 1,5 гектара.

«Зараз ми розширюємо насадження та досаджуємо літню малину. Я планую, що до 2024-2025 року в нас ростиме 70% літньої малини і 30% ремонтантної. Загалом, враховуючи наш людський ресурс, ця плантація малини в нас буде площею не більше 5 гектарів», — розповів Андрій Шульгань.

Підприємство має власне обладнання для заморожування — камеру шокового та статичного заморожування, а також камеру сортування. Заморожену малину ФГ «Малинківське» експортує, але не напряму, а через посередників.


Перегляди: 782
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: