НОВИНИ

Якою буде доля обіцяних 5,5 млрд грн держпідтримки аграріїв

02.09.2016 14:00

“Зважаючи, що в бюджеті 2015 року на пряму підтримку аграрної галузі була закладена сума всього в 300 млн гривень, то підтримка в 5,5 млрд видається значною.” – констатує він. Однак, до ініціативи Уряду в експерта є ряд серйозних зауважень.

“Найосновніше, що при повній відміні спецрежиму ПДВ буде скасована некорупційна підтримка сільгоспвиробників, яка ефективно працювала з 1998 року. Натомість, в Мінагрополітики отримають можливість самі розподіляти значні суми бюджетних коштів і є побоювання, що не всі сільгоспвиробники зможуть отримати державну підтримку. Мова іде передусім про малі фермерські господарства.” – вважає  Денис Марчук.

“До того ж мало віриться, що заявлена сума в 5,5 млрд гривень знайде своє відображення у бюджетній резолюції. Не виключений той варіант, що напередодні отримання траншу МВФ влада заграє із сільгоспвиробниками, щоб знизити суспільну напругу і уникнути акцій протестів, які сільгоспвиробники планують на початок осені, в разі ігнорування їхніх вимог. Однак кота в мішку не сховаєш і скоро стане все відомо. Адже за словами прем’єр-міністра, бюджетна резолюція на 2017 рік вже в найближчий час має з’явитись в бюджетному комітеті Верховної Ради України” – зазначає експерт.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: