НОВИНИ

Нодулярний дерматит за 200 км від кордонів України

23.08.2016 17:17

Якщо брати до уваги той факт, що швидкість просування даної хвороби 100 км за добу, то ймовірно, що на наступному тижні вірус може потрапити на територію України.

Зазначають, що хвороба за останній тиждень пройшла щонайменше 600-800 км.

«Якщо і надалі влада буде гальмувати процес створення буферної зони, вакцинопрофілактики, розробки та реалізації інструкції щодо профілактики та боротьби проти заразного вузликового дерматиту, то вже за тиждень ми можемо мати спалахи цієї хвороби на території України» — коментує лікар ветеринарної медицини АВМ Ігор Присяжнюк.

Експерти АВМ прогнозують, що при поширенні хвороби нодулярного дерматиту (заразного вузликового дерматиту) територією України приватний сектор втратить мінімум 247 980 голів, а господарства — близько 127 тисяч голів.

Крім того, втрати молока за один рік будуть теж чималі: від населення — 748 тисяч тонн, від господарств — 350 тисяч тонн.

«Але якщо зважити на ті втрати, які зараз несе Росія, то ці цифри можна помножити на два. Тому із наступного тижня АВМ та Всеукраїнська аграрна рада почнуть проводити круглі столи у кожному обласному центрі України, де будуть фермерам та владі розповідати про вірус та методи боротьби із ним. Попередньо відомо, що перша така зустріч планується у вівторок, у Харкові», — зазначив Присяжнюк.

За матеріалами: Агравері.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: