НОВИНИ

Інститут зернових культур НААН представив нові гібриди кукурудзи

05.09.2016 15:45

В цілому, Інститут презентував до 40 видів кукурудзи, як середньостиглих, так і середньопізніх. З нових гібридів були представлені сорти ДН Зоряна (ранньостиглий, ФАО 190), ДБ Хотин (середньостиглий, ФАО 250), ДН Галатея (середньостиглий, ФАО 260), ДН Дніпро (середньостиглий, ФАО 300) та ДН Гетера (середньопізній, ФАО 420) . Всі вони занесені до Реєстру сортів рослин України з 2015 року.

За словами академіка-секретаря відділення рослинництва НААН Миколи Роїка, ці та інші сорти кукурудзи Інституту зерна (раніше називався Інститутом кукурудзи) краще конкурентів.

«Гібриди, створені в Інституті зернових культур найкращі, вони не мають аналогів. Всі вони дають від 12 т/га кукурудзи », – резюмував він.

Про переваги цих сортів говорить і заступник директора Департаменту землеробства і технічної політики Мінагропроду Леонід Сухомлин.

«Досягнення наших учених не поступаються іноземній селекції. Наші гібриди більш адаптовані до місцевих умов. Вони також мають доступну ціну для виробника », – зазначив він.

Академік НААН Валентин Циків розповів, що за час роботи Інститут вивів майже 100 видів кукурудзи. Це все, вважає він, дозволило вирощувати кукурудзи більше і в різних кліматичних зонах.

«Якщо раніше за СРСР виробляли кукурудзи 60 млн т, то завдяки цим розробкам ми досягли 31 млн т кукурудзи в Україні. По Дніпропетровській області ми отримуємо більше 1 млн т. Ми вийшли на мільйонний рубіж кукурудзи і можемо отримувати високі і стійкі врожаї цієї культури », – підкреслив Валентин Циків.

За матеріалами: Latifundist.com

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: