НОВИНИ

АВМ та ВАР проінформують щодо боротьби із нодулярним дерматитом

30.08.2016 10:35

Зустрічі відбудуться з метою інформування керівників молочно-товарних господарств та лікарів ветеринарної медицини про нову хворобу нодулярного дерматиту ВРХ (заразний вузликовий дерматит). Перші зустрічі відбудуться у Харківській (30 вересня) та Чернігівській (31 вересня) областях.

«Не всі ветеринари слідкують за новими спалахами хвороб, і це може призвести до жахливих наслідків, коли ЗВД будуть лікувати як якусь іншу хворобу, а вірус при цьому буде й надалі поширюватися. Наше основне завдання розповісти господарникам, ветеринарам, що існує така хвороба. Аби вони знали як заразний вузликовий дерматит виглядає, розуміли як він поширюється», — коментує лікар ветеринарної медицини Асоціації виробників молока (АВМ) Ігор Присяжнюк.

«При поширенні вірусу на територію України орієнтовна втрата промислового стада в господарствах складатиме 40-70%, а в приватному секторі — до 10%», — додає лікар ветеринарної медицини Асоціації виробників молока (АВМ) Ігор Присяжнюк.

Також під час зустрічей ми повідомимо про роботу волонтерського громадського штабу «СТОП ЗВД!», який буде працювати на постійній основі у кожній області України. Волонтери-ветеринари слідкуватимуть за ситуацією спалахів хвороби по населених пунктах, і саме їм господарства та приватний сектор будуть надавати інформацію про нові випадки інфікування.

Нагадаємо, вірус нодулярного дерматиту ВРХ уже зареєстровано на території РФ та Болгарії, з якими межує Україна. На сьогоднішній день останні спалахи нодулярного дерматиту ВРХ на території РФ зафіксовані на відстані 340 км від м. Харків.

За матеріалами: Прес-служба АВМ


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: