НОВИНИ

Асоціація виробників молока: ціни на молочні продукти восени зростуть на 15-20%

07.09.2016 07:21

“Наразі закупівельні ціни на молоко активно зростають і така тенденція буде спостерігатися в найближчому майбутньому. На кінець серпня кілограм молока екстра ґатунку вже коштує близько 6 грн, а в розпал осіннього періоду може досягти і 8-9 грн/кг. При цьому роздрібні ціни на молочні продукти можуть підскочити на 15-20%.” – стверджує аналітик АВМ Яна Музиченко.

“Справа в тому, що дорожчання сировини лише один фактор в ланцюгу ціноутворення. Крім того, всі очікують зростання комунальних послуг. В першу чергу електроенергії. До того ж, як передбачає НБУ Україну чекає чергова хвиля девальвації. Як відомо, основна частка комплектуючих, заквасок та ферментів, які використовують у переробці імпортні. Це у свою чергу вагомо вплине на собівартість кінцевого продукту». – пояснює експерт

За прогнозами аналітика вже цієї осені  у магазинах молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці буде коштувати 16,20 грн/кг, кефір,  також в дешевій упаковці, близько 21 грн/кг, масло 82% жирності — 155-160 грн/кг, а спред (72,5%) — 67-70 грн/кг.

Нагадаємо, раніше голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун попереджав, що восени будуть зростати закупівельні ціни на молоко. За  його словами у серпні спостерігалася низка тенденцій, серед яких девальвація гривні, здорожчення утримання ВРХ через зростання ціни кормів, загрози нової «чуми» корів (нодулярного дерматиту ВРХ),  що змушує фермерів зменшувати поголів’я на фермах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: