НОВИНИ

Чи призведе відновлювальна енергетика до зростання цін в Україні

27.03.2021 14:26
unnamed (1)

Українська зелена енергетика й досі оповити багатьма міфами, які не мають під собою економічного та наукового підґрунтя. Про це під час онлайн-семінару «Відновлювані джерела енергії для декарбонізації: сонячна енергетика» повідомив директор ГО «АВЕ» Георгій Гелетуха. Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

Один із найпоширеніших міфів про енергетику з відновлювальних джерел енергії це те, що вона дорога. Але факти свідчать про інше. Одна МВт*година енергії з вітряної електростанції коштує від 29 до 56 доларів США. Енергетика із сонячних електростанцій — від 36 до 250 доларів США. Одна МВт*година енергетики, виробленої на БіоЕС — 155 доларів США. 

За аналогічний обсяг енергії, виробленої вугільними ТЕС, просять 145 доларів США. А МВт*година атомної енергії коштує 189 доларів США.

Отже, вартість енергії з нових ВДЕ відносно традиційної генерації нижча або співставна та продовжує швидко знижуватися щороку.

Міф другий. Відновлювальна енергетика призведе до значного зростання цін на електроенергію в Україні.

На це Георгій Гелетуха зауважив, що будівництво будь-якої нової генерації призведе до зростання чинних цін на електроенергію в Україні, адже підвищення цін на електричну енергію пов’язане із системною багаторічною кризою в енергетичному секторі, а не з впливом ВДЕ. 

Третій міф — в Україні найвищі у світі зелені тарифи. 

Але за статистикою наша країна на 13-му місці серед 15 країн Європейського Союзу, що використовують зелений тариф для  біомаси та біогазу. Середня рентабельність електростанцій ВДЕ в Україні — 20 %, термін окупності — 5–6 років. 

Отже, зелені тарифи на електричну енергію з біомаси та біогазу в Україні нижчі відносно рівня ЄС, а з вітру — приблизно на такому ж рівні. 

Четвертий міф пов’язаний із твердженням, що зелена генерація не вирішує жодної проблеми енергетики й економіки України.

За словами Георгія Гелетухи, завдяки ВДЕ Україна може зменшити, а в перспективі зупинити імпорт енергоносіїв. Зелена енергетика — це запорука нових робочих місць і появи машинобудівельних заводів. Це — інноваційний кластер української економіки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: