НОВИНИ

Черкаський «АЗОТ» інвестував 11,3 млн грн в цех карбаміду

04.12.2020 17:32
Screenshot_1

Черкаський «АЗОТ», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, завершив перший етап модернізації цеху карбаміду М-2. В проект, який було реалізовано за 7 місяців, інвестовано 11,3 млн грн. Будівництво в цеху нової установки з розчинення некондиційного карбаміду дасть можливість підприємству зменшити логістичні витрати та наростити обсяги виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС). Про це повідомила пресслужба компанії, пише agronews.ua

Під час реалізації проекту була побудована й здана в експлуатацію нова установка з переробки та розчинення некондиційного карбаміду (в подальшому використовується для виробництва КАС). Некондиційний карбамід – це відсіяні в процесі виробництва карбаміду гранули, які за розміром не відповідають стандартам (ДСТУ). Некондиційний карбамід використовується як рідкий компонент у виробництві КАС.

«Підприємство вкладає гроші в модернізацію, щоб бути більш конкурентоздатним, знижувати собівартість готової продукції та, зрештою, підвищувати маржинальність бізнесу. Проєкт, який ми реалізували, надважливий для нас. Пуск нової установки дає можливість забезпечити більш ефективні та надійні виробничі процеси. У цього проєкта – чіткий економічний ефект. Ми зменшуємо затрати на внутрішню логістику й збільшуємо швидкість обігу активів (оборотність). Стратегічно ми створюємо дуже хороше підґрунтя для подальшого нарощування обсягів виробництва КАС на підприємстві»,– пояснює Голова Правління ПрАТ «АЗОТ» Віталій Скляров.

Перевезення некондинційного карбаміду від одного цеху до іншого – досить затратний, трудомісткий і тривалий процес. Раніше некондиційний карбамід, який вироблявся в цеху М-2, завантажувався в залізничні вагони, потім його перевозили територією підприємства і розвантажували в цеху М-6, де його розчиняли і через трубопроводи спрямовували на виробництво КАС.

Після введення в експлуатацію нової установки з переробки та розчинення некондиційного карбаміду, логістика кардинально змінилась. Тепер гранули карбаміду відразу потрапляють до реактора нової установки (в цеху М-2), розчиняються, а отриманий розчин спрямовується новозбудованим трубопроводом безпосередньо на виробництво КАС.

Новозбудована установка вже вийшла в нормальний режим роботи. За один цикл вона розчиняє 10-12 тонн гранул некондиційного карбаміду. Для переробки добової некондиції достатньо трьох циклів.За добу в цеху М-2 виробляється понад 1000 тонн карбаміду, з яких близько 30 тонн – некондиційний карбамід.

На підприємстві працюють два цехи з виробництва карбаміду М-2 та М-6 загальною проектною потужністю 2 тис. тонн продукції на добу. Частина виробленого карбаміду у вигляді плаву спрямовується на виробництво карбамідо-аміачної суміші (КАС), потужності якого за останні роки було вдвічі збільшено й нині вони становлять 3 тис. тонн на добу або ж 1 млн тонн КАС на рік.

Нагадаємо, що за 9 місяців 2020 року Черкаський «Азот» виробив понад млн тонн азотних добрив.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: