НОВИНИ

Черги на кордоні рекордно зросли

09.11.2023 13:04
chergy-na-kordonah-744x440-1

Черги на кордоні за останні кілька місяців зросли в три-чотири рази, відповідно зросла і вартість доставки. Компанії зазначають, що несуть значні фінансові втрати. Про це повідомляє пресслужба Федерації роботодавців України, спираючись на результати опитування ФРУ серед компаній-членів та відгуки щодо причин утворення черг, пише agronews.ua.

Всі опитані компанії підтвердили наявність проблем із експортом продукції через великі черги на кордоні. Середня затримка вантажів складає: 40% – 5-10 днів, 53% – 10-15 днів, решта заявили або про швидкий перетин кордону (до 5 діб), або про затримку понад 15 діб. Майже всі опитані заявили, що ситуація з чергами на кордоні погіршилась. Всі опитані вважають, що процедури, пов’язані з проходженням кордону (зокрема еЧерга), потребують доопрацювання.

«Федерація роботодавців розуміє наявність об’єктивних причин, як то військова агресія рф, блокування і нестабільна робота портів. Пункти пропуску, розташовані на західному кордоні України стали для українських компаній-експортерів єдиними транспортними коридорами не лише до ринків ЄС, але фактично до ринків всього світу. Втім бачимо і низку суб’єктивних факторів і можливості для їхнього усунення. Це необхідно зробити якнайшвидше, враховуючи негативний вплив черг на експортну спроможність та економіку України в найближчому майбутньому», – зазначають у ФРУ.Перегляди: 541
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: