НОВИНИ

Через туман в Україні може постраждати врожай кукурудзи

03.11.2019 07:00
kukuruza

В Україні у самому розпалі сезон збирання врожаю кукурудзи. Прибрано понад 70% посіяних площ кукурудзи, зібрано 24,5 млн тонн і експортовано вже понад 3 млн тонн нового врожаю відповідно. За повідомленням експерта, радник президента «Української Зернової Асоціації» з кормової і харчової безпеки Вадима Турянчика, показник натури наразі залишається трохи нижчим торішнього 73 кг/гл, биті зерна, пошкоджені сушінням залишаються на тому ж рівні, 2% і 0,2% відповідно, передає Latifundist.

«Хотів би звернути увагу на те, що по території України весь минулий і поточний тиждень спостерігається сильний туман, особливо вночі і рано вранці. Туман, є досить небезпечним явищем для кукурудзи, яка ще не прибрана в полях, особливо на Західній Україні, що може привести до збільшення вологості і потенційного розвитку грибка і токсинів», – заявив Турянчик.

За його словами, наразі спостерігається періодична поява спор фузаріуму на деяких зразках. Гриби роду Fusarium небезпечні тим, що продукують такі види мікотоксинів: дезоксиніваленол (DON), зеараленон (ZEA), фумонізинів B2 (FB2), фумонізинів B1 (FB1), токсин T-2 (T-2), токсин HT-2 (HT -2). Але, як стверджує експерт, у середньому, зміст не перевищує максимально допустимі значення ЄС для кормової кукурудзи і знаходиться на рівні минулого сезону 2018/19.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: