НОВИНИ

Через порушення логістики експорт українських горіхів впаде на 20%

30.04.2020 08:02
0-7

Цього року виникне складність з транспортуванням українських горіхів на експорт. Такими можуть бути наслідки пандемії коронавірусу для галузі, вважає почесний президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно. Про це повідомив AgroPortal, пише agronews.ua.

«Насаджень буде менше, ніж в 2019 році в зв’язку зі змінами в програмі компенсацій та через проблеми з доставкою саджанців волоського горіха з Франції і Молдавії, фундука – з Італії», – розповів експерт.

Пахно зазначає, що садівники працюватимуть переважно з українськими розплідниками, хоча і тут можуть бути проблеми з логістикою.

«З огляду на пандемію буде обмежений ринок китайського горіха в Європі. Тому ми відправимо приблизно 80 тис. тонн грецького горіха за кордон. Нагадаю, Україна в минулому році експортувала понад 100 тис. тонн горіха в шкаралупі – це рекорд останніх років», – зазначив він.

Експерт наголосив, що вже кілька років поспіль надходження валюти від експорту горіхів складають понад половину всіх валютних коштів, що надходять від продажу всієї продукції садівництва країни. Лише за 2019 р. реалізовано горіхів на загальну суму $138,6 млн, що становить 53,3% від реалізації всієї плодово-ягідної продукції України ($206,2 млн), роз’яснив він.

«Закупівельні ціни у населення в Україні можуть змінюватися. Наприклад, в Європі ціни минулого року були мінімальними через додаткові обсяги з Чилі і США», – сказав він.

Нагадаємо, в Україні у 2020 році почнуть плодоносити промислові горіхові сади.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: