АГРОРЕГІОНИ

Через порти Одещини планують щомісяця вивозити 3 млн тонн зерна

28.07.2022 15:17
161750-1_large

Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця, розповіла директорка департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова. Про це повідомляє  Суспільне, пише agronews.ua.

Йдеться про порти «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Перші два запрацюють цього тижня, останній долучать з наступного. За словами Стоянової, у мирний час з акваторії цих портів вивозили близько 5 мільйонів тонн зерна щомісяця. Наразі через коридори планують вивезти понад 3 млн тонн. Альтернативними шляхами (залізницею, вантажівками та через дельту Дунаю) у червні вдалося вивезти 2,2 млн тонн зерна.

«З початку російської агресії у нас лишилося понад 25 млн тонн зерна минулого року. По сьогоднішній день ми експортували близько 7 млн. Все інше у нас ще є. У першу чергу будуть вивозити залишки минулого року. У нас їх близько 18 млн тонн», — розповіла Алла Стоянова.

Ще є зерно з нового врожаю: у всій країні вже зібрали перші 10 мільйонів тонн, з них 1,8 — в Одеській області.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: