НОВИНИ

Через «тіньові» схеми з оренди землі Україна втрачає мільярди гривень

08.05.2021 11:17
e934f6f1adcf66fe933a84df64ba85ddf7bcc21b

Через «тіньові» схеми з оренди землі країна втрачає мільярди. Тому влада повинна перекрити прогалини в законодавстві, а не збільшувати податкове навантаження на бізнес, заявив генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон. Про це повідомляє finance, пише agronews.ua.

«Дійсно, обсяги тіньового ринку оренди і тіньової обробки сільськогосподарських земель дуже великі. Ми оцінюємо його на рівні близько 8 млн гектарів землі. Це еквівалент близько 24 млрд орендної плати на рік», — розповів Сластьон.

За його словами, щоб змінити ситуацію, необхідно закрити прогалини в законодавстві. А якщо просто збільшити ставки податків, як планує влада, то ситуація лише погіршиться, і бізнес ще більше почне переходити в тінь.

«Є певні прогалини в законодавстві, які зараз дозволяють цьому відбуватися. Якщо буде збільшено рівень навантаження податкової, то це аж ніяк не стимулюватиме бізнес працювати легально. Навпаки, ми побачимо збільшення кількості тіньової обробки сільськогосподарських земель. І по суті збільшення податкової бази, надходжень так і не відбудеться. Тому що більша частина просто почне переходити надалі в тінь», — пояснив він.

Нагадаємо, раніше народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що владі для поповнення держбюджету слід не збільшувати податки, а знайти інші джерела, наприклад, позбутися тіньових схем на ринку палива. У свою чергу інвестаналітик Ерік Найман підкреслив, що підвищення податків спровокує уповільнення економіки і призведе до зростання цін на товари і послуги.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: