НОВИНИ

Частка аграрного експорту сягнула 40%

21.01.2019 16:15

Продукція АПК у 2018 року склала 39,8% у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, інформує прес-служба НААН.

«За даними Держстату, за підсумками 2018 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму $18,8 млрд, побивши рекордний показник 2012 року у $18,2 млрд», зазначив експерт.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК торік стало збільшення обсягів поставок до двох ключових регіонів — Азії та Європейського Союзу.

У 2018 році Азія посилила свої позиції основного імпортера вітчизняної агропродукції. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону торік збільшилися до $8,0 млрд.

«Це майже на 4% перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у $7,7 млрд встановлений у 2017 році, — поінформував Микола Пугачов. — Частка азійських країн склала торік 42,6% від загального експорту української сільгосппродукції.

Найвищої за часів незалежності України позначки сягнув 2018 року експорт аграрної продукції українського виробництва до країн — членів ЄС. Його обсяги у вартісному вимірі становили $6,3 млрд, перевищивши рекордний показник 2017 року у $5,8 млрд. При цьому частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала минулого року 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки дещо знизилися у порівнянні з 2017 роком і становили $2,3 млрд — 12,2% у загальному експорті вітчизняної сільгосппродукції.

Зниження вітчизняного експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД, яке тривало протягом останніх років, припинилося. З 2017 року спостерігається тенденція поступового збільшення обсягів поставок до цього регіону. Торік вартісні обсяги поставок сільськогосподарської продукції до країн СНД незначно (+10,3%) збільшилися — до $1,5 млрд, забезпечивши їм частку у 8,0% в українському експорті агропродовольства.

«В цілому ці чотири регіони закуповують понад 96% аграрної продукції українського виробництва», — відмітив Микола Пугачов.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: