ВАЖЛИВО

Бурштинова мафія продовжує працювати в Україні

25.01.2020 12:04
98985-1_large

Попри ухвалений закон про врегулювання видобутку бурштину, на Рівненщині його видобувають й далі. І для місцевих це не секрет. Свої “здобутки” люди публікують в соцмережах, а от розповісти журналістам про цю справу дає згоду лише одна людина. Та й то, за умови цілковитої анонімності. Каже, нині справді копають менше. Але, не завдяки правоохоронцям. Повідомляє ТСН.

“Ціна впала на сам камінь. Зараз воно невигідно, тому затрат зазнають більших, аніж люди викопають”, – зазначає анонім.

За його словами, раніше копачі могли заробити до десяти тисяч доларів на тиждень. У той час, як нині, лише півсотні. Бурштин здешевшав, а так званий “білет” на незаконний видобуток ні.

“Залежить від місця і з ким погоджуєш ціну “білета”. Якщо напряму з працівниками поліції – це буде дешевше, якщо через посередників  – дорожче”, – розповідає незнайомець.

Тим часом, правоохоронці запевняють, що із незаконним видобутком бурштину борються, копачів затримують, а обладнання вилучають. Шукають імовірних зловмисників і серед своїх, але наразі жодного не знайшли.

“Як свідчить статистика на сьогоднішній день ніхто з поліцейських не був притягнутий антикорупційними підрозділами за ті речі, про які ми зараз говоримо”, – каже Олександр Панасюк, заступник керівника Нацполіції Рівненщини.

Тим часом, у поліції Рівненщини вже оцінили вартість вилученого каміння. І кажуть, що за попередніми даними, його ціна становить 30 тисяч доларів США. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Голові сільради загрожує штраф у розмірі 51 тисяча гривень.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: