НОВИНИ

Британські вчені вивели курей, яйця яких допомагають в лікуванні раку

30.01.2019 17:17

Дослідники з Единбурзького університету вивели курей, яйця яких містять два види людських білків, здатних протидіяти артриту і деяким видам раку, пише “Агро-Центр”.

У яйцях міститься людський білок під назвою IFNalpha2a, що володіє потужними противірусними і протираковими властивостями, а також людський і свинячий варіант білка під назвою макрофаги-CSF, який планують використовувати для створення препарату, що стимулює самостійне загоєння пошкоджених тканин.

Кур вдалося змусити нести цілющі яйця за допомогою генної модифікації: в їх ДНК додали людський ген, відповідальний за виробництво в організмі важливих білків. Вчені і в минулому виробляли різні види людських білків за допомогою тварин – кіз, кролів та курей. На цей раз їм вдалося значно підвищити вміст білків в тваринних продуктах.

“Всього в трьох яйцях міститься клінічна доза ліків”, — пояснюють дослідники.

Розвиток в організмі захворювань часто пов’язують з браком якогось елементу, наприклад, певного білка. Такі захворювання можна контролювати за допомогою ліків з підвищеним вмістом того чи іншого елементу. Ліки з цими білками виробляються і в індустріальних умовах, але отримувати їх з курячих яєць – приблизно в 100 разів дешевше, говорять вчені.

“Виробництво за допомогою курей буде дешевше заводського в 10-100 разів”, — розповіла доктор Лісса Херон Единбурзької компанії Roslin Technologies.

Модифіковані курки живуть в розкішних умовах в порівнянні зі звичайними тваринами на птахофабриці, розповідає Херон.

“Вони живуть в дуже великих загонах. За ними доглядають кваліфіковані технічні працівники, які кожен день їх годують і напувають. В цілому життя цих курей досить комфортне”, — говорить вона.

Розробка повноцінного препарату і подолання всіх бюрократичних бар’єрів займе, за оцінками дослідників, від 10 до 20 років. Однак вчені мають намір використовувати свій метод для виробництва ветеринарних препаратів. Так, вони планують виробляти ліки, що стимулюють імунну систему тварин, в якості альтернативи антибіотиків. Цей спосіб також зменшить ризик виникнення вірусів зі стійкістю до антибіотиків.

“Наприклад, ми можемо використовувати препарат для регенерації печінки або нирок домашньої тварини, у якої вони пошкоджені. Доступні на ринку зараз ліки занадто дорогі”, — пояснює Херон.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: