НОВИНИ

Близько 75% меду в усьому світі забруднено пестицидами

01.01.2021 07:02
1540269078_med-v-sotah

Близько 3/4 меду в усьому світі забруднено пестицидами, які, як відомо, шкодять бджолам. Про це повідомляє epochtimes.com.ua, пише agronews.ua.

Хоча рівень інсектицидів знаходиться в межах діапазону, що вважається безпечним для споживання людиною, але він досить високий, щоб викликати серйозні проблеми для бджіл. А те, що погано для запилювачів, зрештою погано впливає і на людей.

Автори дослідження витратили 3 роки на збір майже 200 зразків меду із шести континентів, пропустивши лише Антарктику.

Вони тестували зразки на п’ять видів неонікотиноїдів — клас інсектицидів широко застосування, який викликає проблеми зі здоров’ям як у диких, так і у домашніх бджіл. Щонайменше один із неонікотиноїдів був виявлений у 75% всіх зразків меду, тоді як 45% зразків містили дві або більше сполук, а 10% містили чотири або п’ять.

«Часто концентрація дуже низька, але ми говоримо про надзвичайно токсичні пестициди: вони десь у 4000-10000 разів токсичніші за ДДТ», — говорить провідний науковець Едвард Мітчелл (Edward Mitchell), біолог зі Switzerland’s University в Невшателі.

Він повідомив, що майже у половині зразків меду було виявлено такий рівень неонікотиноїдів, якого достатньо щоб вплинути на поведінку бджіл у колонії, що потенційно робить комах більш уразливими перед іншими загрозами, від втрати місця існування до вірусів та інвазивних паразитів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: