НОВИНИ

Думки бізнесу щодо інвестиційного клімату в Україні не оптимістична

07.12.2019 16:23
news3.9.06.17

Близько 40% топ-менеджерів вважають нинішній інвестиційний клімат в Україні нейтральним. Приблизно така ж кількість вважає його несприятливим. Такими є висновки Індексу інвестиційної привабливості України, який двічі на рік вимірює Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА).

«За результатами нової хвилі опитування за другу половину 2019 року індекс склав 2,95 балів з 5-ти можливих та продовжує перебувати у негативній площині. Хоча у порівнянні з попереднім періодом показник індексу дещо зріс (2,85 у першій половині 2019 року)», — йдеться у повідомленні асоціації.

Настрої генеральних директорів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації продовжують коливатися. Так, 39% опитаних вважають, що інвестиційний клімат є нейтральним, тоді як 37% вважають, що він є скоріше несприятливим, а ще 7% —  вкрай несприятливим. І тільки 17% топ-менеджерів позитивно оцінили бізнес-середовище. Під час попередньої хвилі опитування задоволених бізнес-кліматом було 19%, а наприкінці 2018 року — 25%.

«Оцінки бізнесу стосовно динаміки інвестиційного клімату виявилися доволі суперечливими. Майже половина респондентів — 46% — не відчули змін в інвесткліматі впродовж останніх 6 місяців, ще 28% респондентів помітили деякі зміни на краще, а 26% переконані, що бізнес-клімат погіршився», — додають в ЄБА.

Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні півроку, бізнесмени зазначили поступову стабілізацію політичної ситуації, старт реформування ринку землі, стабільну національну валюту, реформування Податкової та Митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, поступове зростання купівельної спроможності громадян.

«Топ-проблеми — це традиційно високий рівень корупції, слабка судова система, відтік робочої сили, талантів і капіталу. Також підприємці скаржаться на поспішну та несистемну роботу над податковими змінами, повільну дебюрократизацію бізнес-процесів, ситуацію навколо Нацбанку та тиск з боку правоохоронних органів, повільну модернізацію інфраструктури, потенційний зрив співробітництва з МВФ, турборежим роботи нової влади та популізм», — констатують в асоціації.

Все ж, незважаючи на негативну оцінку поточної ситуації в країні, бізнес залишається оптимістично налаштованим щодо майбутнього. Так, 41% директорів розраховує, що інвестиційний клімат дещо поліпшиться протягом наступних півроку, хоча 53% вагаються, чи буде Україна вигідним ринком для заходу нових інвесторів. 

«Настрої топ-менеджерів почали поступово вирівнюватися після стресового початку року — періоду зміни політичних сил в країні. Тішить, що показник індексу знову наблизився до нейтральної позначки в три бали. Це означає, що бізнес мав змогу переконатися у продовженні ходу реформ та дотриманні євроінтеграційного курсу новою владою.

Директори компаній вже позитивно відзначили початок роботи над відкриттям ринку землі — хоча традиційно це була одна з ТОП-4 проблем. Сподіваємося, що у наступній хвилі опитування ми побачимо прогрес також у боротьбі з корупцією, проведенні судової реформи, протидії контрабанді та тіньовій економіці та створенні сприятливих умов для роботи в Україні», — прокоментувала результати виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: