НОВИНИ

Біоетанол з українських буряків допоможе боротися із глобальним потеплінням

23.10.2020 19:00
BIO

В умовах України буряки цукрові є найбільш перспективною культурою для виробництва біоетанолу, яке має здійснюватись на модернізованих цукрових заводах. Про це повідомляє пресслужба Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, пише agronews.ua.

За оцінками експертів ООН, з початку XX ст., збільшення викидів СО2 становило від 0,5 до 5% на рік. Тільки за рахунок спалювання викопного палива за останні сто років в атмосферу надійшло 400 млрд тонн вуглекислого газу, йдеться у повідомленні.

В Україні питання щодо показників викидів парникових газів врегульовано наказами Державного агентства екологічних інвестицій України.

Постановою КМУ затверджено «Положення про Національний електронний реєстр антропогенних викидів та абсорбції парникових газів», Наказом НАЕІ України затверджено «Порядок національної інвентаризації антропогенних викидів із джерел та поглинання поглиначами парникових газів». Функціонує Національний кадастр викидів парникових газів.

Україні залишилось на законодавчому рівні затвердити механізми поетапного зменшення граничного обсягу викидів парникових газів та удосконалити систему контролю за викидами.

Згідно Директиви 28/2009/ЄС рідке та газоподібне біопаливо, яке виготовляється на заводах, введених в експлуатацію після 2017 року, має забезпечити скорочення викидів парникових газів на 60% порівняно з використання традиційного палива.

Цією ж Директивою передбачено стандартні значення обсягів скорочення ПГ для певних виробництв.

Зокрема встановлено, що біоетанол, отриманий із буряків цукрових забезпечує скорочення викидів ПГ на 52%, зерна кукурудзи – на 49%, цукрової тростини та сорго – на 71%, зерна пшениці – 16%.

Найбільші скорочення викидів ПГ забезпечує біоетанол ІІ покоління, виготовлений із соломи зернових культур (85%) та відходів деревини (74%).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: