НОВИНИ

Названо області України, де найбільше порушують правила сівозміни

14.03.2020 11:02
ad32a1c----------------------------------

Значний відсоток сільськогосподарських земель в Україні обробляється всупереч принципам сівозміни. Це показав аналіз с/г платформи EOS Crop Monitoring. Особливо це стосується культур на кшталт соняшника, які сильно виснажують землю. Повідомляє прес-служба компанії.

Дослідження виявило, що найбільше ці правила порушують у Луганській, Кіровоградській та Миколаївській областях. Шляхом аналізу супутникових знімків команда EOS Crop Monitoring з’ясувала, що станом на 2019 рік значна кількість посівних площ — до 165 тис. га в окремих областях —  культивувалася з порушеннями норм сівообігу, призводячи до виснаження родючості земель.

Наприклад, у Бобринецькому районі Кіровоградської області майже 70% соняшникових полів засіваються два або більше разів поспіль. Середній показник по інших культурах у масштабах країни також невтішний – 17,5% полів не виконують норми сівообігу.

Найбільш показовими є дані по соняшнику — дуже вимогливої до поживних речовин рослини, що сильно виснажує ґрунт. Програма визначила, що «головними порушниками» сівообігу стали Луганська (майже 165 тис. га), Кіровоградська (близько 165,5 тис. га) та Миколаївська області (понад 151 тис. га). Це 33.4, 23.5 та 22.3 відсотки відповідно від загальної кількості соняшникових полів у цих областях. За даними Держстату, в 2019 році в Україні виростили більше 5.8 млн га цієї культури.

Норми сівообігу законодавчо закріплені в статті 33 Закону про охорону земель.

За рішенням Верховного суду України від 2018 року, порушення орендарем земельної ділянки законодавчо запровадженого порядку сівозмін сільськогосподарських культур може бути підставою для розірвання договору оренди.

Крім того, після відкриття ринку землі інформація про порушення сівообігу може впливати на її ціну.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: